Dr. Ornish dijeta

Dieta doktora OrnishaGlavne karakteristike Dr. Ornish dijeta - dijeta, ovo vegetarijanac i malo masti. Broj kalorija izvedeni (iz masti) dnevno obrok ne bi trebao biti veći od 10% od ukupnih kalorija. To znači da možete jesti samo 15-25 grama. masti dnevno.

Osnovna pravila ishrane Dr. Ornish:

1. Isključuje - mesa i ribe, kao i sve ulje, sirevi, orasi, mlijeko, žumanca, avokado, masline, i sve one proizvode, od kojih uobičajenih dio sadrži više od 2 g. zhira-
2. umjerenost - nisko mliječne masti, a drugi nemasni proizvodi koji ne sadrže sahar-
3. Osnova ishrane - grah, povrće, voće i proizvodi cijeli zrna muki-
4. Potrebno je stalno pratiti na činjenicu da tijelo dobije dovoljno vitamina, željeza, proteina i polinezasićenih masnih kiselina. Konzumira u ishrani multivitamin i riblje ulje.

Dr. Ornish dijeta - uzorno meni je kako slijedi:

doručak. Kup od pšenične mekinje, solju nemasnog voćni jogurt, šoljica svježe jagode, sok od naranče.

Ručak. Pečeni krumpir s punjenjem: veliki krumpir, pečena u njihovu kožu, 3/4 šolje kuvanog brokolija, pola šolje kuvanog pasulja. Salata: 2 šalice sjeckani zelena salata, srednji paradajz, 2 žlice. kašike sos nemasnog za presvlačenje, jabuke.

Večeru. Bruchetta 5 tost (integralni hleb), 5 paradajza čl. žlicu kapara. Šparoga sa biber: šolja kuvanog šparoge, limuna, 1/4 šolje seckane paprike, 2 žlice. Žličica dressing malo masti, čl. žlicu kapara. Peaches: šolju breskve, pečene sa cimetom i 2 žlice crnog vina.

P.s. Mogu reći da je dr Orniš ishrana definitivno nije za mene. Prvo, ja ne mogu živjeti bez mesa, a kao drugo, to je vrlo "zapetljan" jela moraju biti spremni - dokle god kupuju i kuhati - toliko kalorija izgubiti tu i jesti - snage nisu dovoljne.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Poljski dijetaPoljski dijeta
Ugljenih hidrata bez dijeta za sušenjeUgljenih hidrata bez dijeta za sušenje
Jagoda režim ishraneJagoda režim ishrane
Diet Swiss ljekariDiet Swiss ljekari
Novogodišnja dijetu. Minus 8 kg za 14 danaNovogodišnja dijetu. Minus 8 kg za 14 dana
Riba dijetaRiba dijeta
Diet Gaylord HauserDiet Gaylord Hauser
Dijeta lutkeDijeta lutke
Vitamin-proteinska dijetaVitamin-proteinska dijeta
Krompir dijeta mršavljenjaKrompir dijeta mršavljenja
» » » Dr. Ornish dijeta
© 2018 bo.herinhap.ru