Pozitivan stav prema fitness

Većina ljudi shvate da fitnes i dobra ishrana su važni za njihovo zdravlje. Nema sumnje da fizička aktivnost i vježba pomoći da se osjećaju bolje i žive duže i zdravije.

Ipak, mnogi i dalje ignorirati vježbanje i zdrava ishrana. Oni misle da je to jako teško - da počne da se uključe u fitness, i što je najvažnije - nastaviti da radimo vježbe za dugo vremena.

Ako nisu vrlo aktivni ili ne žele da treniraju iz bilo kojeg razloga, možda ste formirali negativno mišljenje o fitness? Može već imaju dovoljno da mislim da fitness - to je teško? Stoga, vrijeme je da se predomisli u pozitivnom smjeru.

Jedan od uobičajenih stereotipa - fitness dugotrajan. A zajednički izgovor: "Ja nemam vremena da ostvari." Ali mislim da će vam biti potrebna samo 1/48 dio dana, ili 30-ak minuta treninga. Većina ljudi gube puno više vremena. Ako zaista želite smanjiti težinu svog tijela, fitness treba biti prioritet u vašem životu. težina program gubitka i fitnes trebate planirati da bi se proizvesti željene rezultate. Omogućiti 30 minuta dnevno za vježbu. Nemojte reći da nemaju vremena, jer možete ustati pola sata ranije ili ići u krevet malo kasnije nego što je uobičajeno.

Još jedan negativni stereotip - mnogi smatraju fitness kao prisila. Oni misle: "Da, morate trenirati, ali mrzim da ostvare, jer su komplikovane i dosadno, ne mogu da se nateram da ih radim svaki dan." Vjerovatno, ovi uslovi negativnih misli o fizičke vježbe dolaze iz djetinjstva. Svi se sjećamo nezanimljiv fizičko vaspitanje u školi kada smo bili prisiljeni da rade vježbe. Kao rezultat toga, neki nesvjesno formira negativan stav u teretanu.

Većina ljudi treniraju samo kada pokušavate izgubiti na težini. Oni vide fitness kao kaznu za svoje proždrljivosti. To u svakom slučaju ne bi trebalo biti, ne može se smatrati fitness, kao mučenje ili kazni. To bi trebalo da dovede samo pozitivne emocije.

Navikli na fitness treba biti postepen. Počnite s malim opterećenjima i odaberite najprikladniji tip fitness. Na primjer, ako se bojite brzo Active Motion, joga ili pilates - to je ono što vam je potrebno. A ako na pozadini višak kilograma imate bilo kakvih uvjeta, kao što su proširene vene, artritis - možda odgovara fitball.

Nakon što je počeo da radim fitnes, često ponavljam: "Ja mogu", "Ja sam sve jača, zdravija, energičniji," "Moj lik postaje savršen!". To će vam pomoći promijeniti svoj stav prema vježbe. Nakon nekoliko treninga ćete shvatiti da fitness nije tako teško kao što se činilo prije. Možete početi dobivanje zadovoljstvo treninga. Onda ste definitivno će uspjeti u bore sa svojim viškom kilograma.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Blagotvorno uticaj na organizam fitness ljudskimBlagotvorno uticaj na organizam fitness ljudskim
Anti-eydzhing fitness za starije generacijeAnti-eydzhing fitness za starije generacije
Fitness - odakle početi?Fitness - odakle početi?
Fitness u žaru: kako trebaFitness u žaru: kako treba
Vanjski fitness: fitness na otvorenomVanjski fitness: fitness na otvorenom
Fitness: Kako se motivirati sebe?Fitness: Kako se motivirati sebe?
Fitness tureFitness ture
Flakes fitness mršavljenjeFlakes fitness mršavljenje
Kako odabrati loptu za fitnessKako odabrati loptu za fitness
Fitness za mršavljenjeFitness za mršavljenje
» » Pozitivan stav prema fitness
© 2018 bo.herinhap.ru