Dijeta dobre ishrane

Takva ishrana osmišljen pod vodstvom i uz savet naučnika, nutricionista, olakšava prelazak na zdrave ishrane i gubitak težine.

U dokumentu, WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) "Zdravlje-21 postavlja politički okvir za očuvanje i unapređenje zdravlja svih u regionu Evrope i iskustva mnogih međunarodnih stručnjaka o prehrani i zdravlju.

WHO hrane piramide: svakodnevni obrok

  1. Masti, slatkiši, primjenjuju štedljivo. Jedna kašičica putera - jednostavan komad.
  2. Mlijeko, jogurt i sir grupa, 2-3 porcije. Jedna doza - šolja mleka ili jogurta, 45 grama prirodnog sira, ili 60 grama sira.
  3. Meso, riba, perad, grah, jaja i orasi 2-3 porcije. Jedna doza - 60-90 grama nemasnog mesa, peradi ili ribe, 2 jaja.
  4. Povrće, 3-5 porcije. Jedna porcija je ekvivalent za 1 šolju svježeg lisnatog zelenila, 1,5 šolje drugog povrća.
  5. Voće, 2-4 porcije. Jedna porcija je ekvivalent jedne jabuke, naranče ili banane.
  6. Kruh, žitarice, žitarice, riža, tjestenina, brašno proizvoda. Jedna porcija je jednaka jedan parče hljeba, 30 grama suhih žitarica ili kup gotovih žitarica, riže ili tjestenine.

zdrava ishrana

Svaka od grupa proizvoda pruža tijelo sa nekim od nutrijenata koji su potrebni da ga svaki dan, ali nijedna grupa ne može pružiti sve od njih.
Ključ za ovu dijetu - zauzeti razne varijacije unutar iste grupe ili među različitim grupama.

Osnovica piramide - proizvodi od žitarica koje pružaju tijelo sa složenim ugljikohidrata, vitamina, minerala i vlakana.

Na sljedeću razinu - voće i povrće bogato vitaminima, mineralima i vlakno, ali loše u masti.

Sljedeće dvije grupe - glavni izvor proteina, kalcija, željeza, cinka i drugih hranljivih materija, ali mnogi od tih proizvoda sadrže mnogo masti i holesterola.

Dijeta daje veličinu dnevnih obroka za svaku grupu hrane. Svoj pravi potreba zavisi od dnevne potrebe kalorija.

nutricionisti preporučuju o:

  • 1.600 kalorija za starije i sedentarnih žene,
  • 2200 kalorija za djecu, tinejdžerke, aktivan način života žena i muškaraca, što je dovelo pasivan način života,
  • i 2800 kalorija za adolescentne dječake, aktivan način života za muškarce i vrlo aktivne žene.
Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Ugljenih hidrata bez dijeta za sušenjeUgljenih hidrata bez dijeta za sušenje
Dijeta "revolucija"Dijeta "revolucija"
Meni proteinska dijeta za mršavljenjeMeni proteinska dijeta za mršavljenje
Dijeta najveći gubitnikDijeta najveći gubitnik
Švedske dijetaŠvedske dijeta
Novogodišnja dijetu. Minus 8 kg za 14 danaNovogodišnja dijetu. Minus 8 kg za 14 dana
Piletina dijetaPiletina dijeta
Dijeta Dr. BrookerDijeta Dr. Brooker
Protein Dukan Dijeta meni za tjedanProtein Dukan Dijeta meni za tjedan
Detaljni meni Kim Protasov dijetaDetaljni meni Kim Protasov dijeta
» » Dijeta dobre ishrane
© 2018 bo.herinhap.ru