Da li posta dana efikasan?

Većina nutricionisti preporučuju posta dana za mršavljenje i održavanje zdrave težine, a kao jedan od elemenata zdrave ishrane.
oh prednosti posta dana Mnogo toga je rečeno. Pogledajmo ih iz perspektive nekoga ko zaista pomogao da se riješi viška kilograma.

Tako, pregled žena, redovna praksa posta dana.

Za oko godinu dana sam organizirati posta dana jednom nedeljno. I u ovom trenutku mogu reći da mi je dolazak u narednih od njih čini samo sretan emocije. Iako na prvi, naravno morala sam da se izvrši svaki napor da se održi na dan. Pošto sam ja bio čovjek, ne sklon da se snažno ograničiti u hrani, a posebno slatko. Ali je došlo vrijeme kada se u ogledalu pogleda još jednom, ne želim.

To mi je pomogao na 1. fazi? Ono što je najvažnije, možda - razumijevanje domaćih i kolega. Svi su se složili da se ne jednom podsjetiti o hrani jedan dan nedeljno. Kuhati muža i djecu, pokušao sam prethodnog dana, tako da oni mogu zagrijati do današnjeg dana.
Međutim, sada, kada se tijelo koristi, mogu nositi da pogledam svako jelo, znajući da sutra tiho jesti sve što želim. A prvi put je morao da dožive neugodnost od nemogućnosti nešto žvakati na. Na sebe morao sam osjetiti koliko je jaka psihološka ovisnost o toj želji. I koliko hrane koju konzumiramo je zapravo nepotrebno "hvala" za taj odnos i protežu želudac. Oko 2 mjeseca kasnije bio sam u stanju da riješi konstantne želje da se "žvakati".

U tom smislu, veliki plus u postu dana da morate prilagoditi sebe da pati samo jedan dan u sedmici. U ovom slučaju, u stvari, učinak je bio mnogo jači nego što sam čak i očekivala.

Prvo, postepeno sam počeo da riješi hrane ovisnost i na druge dane, kao rezultat utjecaja, naravno, na moju težinu na bolje.
Drugo, za vrijeme istovara dana želuca smanjuje, tako da je sljedeći dan, ako žele da "otest" zapravo jede mnogo manje nego u danima prije pražnjenja. I tokom vremena, bez primetio to, počeo sam jesti sve manje i na ostale dane, koji je također vezan za utiču na slici.

Još jedan plus nedeljni istovara na tijelu - priliku da se odmori u cijelom probavnom traktu. Želuca, crijeva, jetre i bubrega, žučnog mjehura dobiti priliku da se odmori od beskrajne porođaja i zato što imamo, bez obzira na razvoj nauke, ne postoji mogućnost da se promijeniti njihova tijela u mjeri u kojoj habanja.
Ako povremeno bolovi u trbuhu ili bol u stranu, pokušajte dogovoriti dan posta, svakako u ovom danu takvih neprijatnosti imate.

Za godinu dana sam izgubio 21 kg. Osim toga, za sebe, zaključio sam da je gladovanje dana - odličan način da i dalje podržavaju i težinu i zdravlje. Ako shvatite da vaše zdravlje je daleko od idealnog, pokušajte nešto promijeniti u ishrani najmanje jednom tjedno.

S obzirom na specifične recepte za istovar, sve pojedinačno ovdje. I za jednu ne volim mlijeko, tako da je najpopularniji posta dana molokochae - nije za mene. Ja obično volim ljeto - bobice sa kajmakom, a zimi - narančasti ili grejpfruta plus nekoliko kriške tamne čokolade, ako niste dobro ne osjećaju, jesti u jednom danu je još uvijek žličicu - dvije meda. Au posljednje vrijeme sve češće posta dana na vodi.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Štete molokochayaŠtete molokochaya
Limun-med posta danaLimun-med posta dana
Limun-med posta danLimun-med posta dan
Heljda dijeta sa kefirHeljda dijeta sa kefir
Poste za izgubiti težinu kod kućePoste za izgubiti težinu kod kuće
Mršavljenje Povijest: Ana pala 23kg u 2 mjesecaMršavljenje Povijest: Ana pala 23kg u 2 mjeseca
Diet "iz dana u dan"Diet "iz dana u dan"
Prednosti posta danaPrednosti posta dana
Dijeta Pierre Duc. Kako da idem na dijetu, a to možete jesti.Dijeta Pierre Duc. Kako da idem na dijetu, a to možete jesti.
Posni dan sirPosni dan sir
» » Da li posta dana efikasan?
© 2018 bo.herinhap.ru