Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe

Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribeSvečana praznik - ozbiljan test za organizam. I obilježavanju Međunarodnog dana žena - nije izuzetak. Ali to ne znači da je ekstra kilograma ne može izbjeći: najbolji način je da ne dobiju na težini nakon praznika - da meni ukusnih dijetetskih jela. Par niskokalorične odmor receptima nudimo Vam kuhati za 8. mart.

Zdravoj ishrani tokom praznika: salata sa tunom i grejpa

Ova pikantna salata uključuje sastojci su vrlo pristupačne i ne zahtijeva puno vremena. Osim toga, tuna i grejpa - savršen tandem koji pozdravlja bilo dijete.

Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe

Potrebne sastojke:

  • Tuna (konzervirana) - 1 banka
  • Bow (crvena) - PC
  • zelena salata
  • Grejpfrut - 1 kom
  • soja sos - 3 kašike. l.
  • med (tečnost) - 2 žlice. l.
  • biljno ulje - 3 žlice. l.
  • tlo crni papar - po ukusu
  • senf (spreman) - 1 žličica ..

način pripreme

  1. Počnimo stvaranju naše laganu salatu za zdravu ishranu tokom praznika pripremiti sastojke: grejp čist, izvadite i isecite na kriške plenochki tanke plastinkami- salata - suza rukami- krastavac - smanjiti tanke poloskami- luk - tanka prstena.
  2. Prvi mix salata i tuna, dodajte ga kriške grejpa, krastavac i luk.
  3. Za fil, miješati senf, soja sos, med, sok od grejpa (preostalo nakon rezanja) i ulje.

Služiti salata dijeta za praznične trpeze, zalijevanje dressing.

Ukusna recept za 8. mart: meso sendvič s narančom "Louis" sos

Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe

Dijeta jela - to nije nužno povrća i ribe. Vrlo ukusnih recepata 8. marta mogu sadržavati meso sastojke - ni manje ni više koristan i niskokalorična. Jedan od takvih recepata - naš sendvič od piletine i govedine u dvokrevetnoj kotao sa naranče, od kojih je 100 g sadrže oko 77 kcal.

Potrebne sastojke:

  • teletina - 0,5 kg
  • šargarepe - 200 g
  • orange - 2 kom
  • pileća prsa - 250 g
  • so

Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe

način pripreme

  1. Pripremite meso sastojaka za naš odmor recept dijeta jela: cut komada teletine dojke (zajedno) na 2 polovice dojke blago odbiti. Posoliti komadima mesa.
  2. Mrkva čist i izrezati na kockice i duž tanke debljine oko 0,5 cm.
  3. Počinjemo dodati sendvič: širenje na komadu teletine dojke komad, na njemu - sloj šargarepe top - drugi dio dojke, a preostali komad teletine. Sidrenje struktura kulinarski nit, izvana i iznutra vezivanje budućnost sendvič.
  4. Parobrodom jelo nokautirati krug rez na tanke kriške pola naranče, u centru kompozicije stavimo sendvič, i oko njega - ostaci šargarepu. Uključite parobrod za pola sata.
  5. Sada za sos: preostale naranče i stisnuti sok u tavi (na laganoj vatri) isparava iz nje višak vode. Potrebno je 10-15 minuta. Ako agruma nisu bili sladak, može se zgusne sos dodati šećer (1 ch. L.).

Služe meso dijeta sendvič preporučujemo ohlađeno, u obliku u porcijama komada, zaliven sa narandžastim sos, sa brokoli, prokelj ili zelena salata.

Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe

Izbor niskokalorična jela za praznične trpeze 8. marta, ne zaboravite da je to čak i sa meni važno posmatrati umjerenost i ne prejedete. Onda gastronomske radost praznika nije baš zatamnjene griža savjesti o pojeden.

Možda će vas zanimati u članku:

Deserti od voća - niskokalorični slatko sto 8. marta

Svjetlo deserti Mart 8: Jednostavna i ukusnih recepata sa skuta i čokolade

Dijetetskih izbornika za 8. mart

Najukusnije deserte mršavljenje recepata sa fotografijama

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Salate od povrća Dijeta za mršavljenjeSalate od povrća Dijeta za mršavljenje
Tabula salata sa tunjevinomTabula salata sa tunjevinom
Recept za odmor na Dukan dijeta, fazi napada: piletina roll klikerRecept za odmor na Dukan dijeta, fazi napada: piletina roll kliker
Dijetetskih salata s konzerviranom tunjevinomDijetetskih salata s konzerviranom tunjevinom
Diet klupčice crnaDiet klupčice crna
Čišćenje proždrljivost ili dva dana vegetarijansku ishranuČišćenje proždrljivost ili dva dana vegetarijansku ishranu
Šta da se pripreme za novu godinu?Šta da se pripreme za novu godinu?
Deserti od voća - niskokalorični slatko sto 8. martaDeserti od voća - niskokalorični slatko sto 8. marta
Ukusna, aromatična i zdrav: jabuke sa cimetom za mršavljenjeUkusna, aromatična i zdrav: jabuke sa cimetom za mršavljenje
Ukusan i zdrav ribljih specijaliteta: salatu konzerviranih i svježe tuneUkusan i zdrav ribljih specijaliteta: salatu konzerviranih i svježe tune
» » Meni za 8. mart: ukusna dijeta jela od mesa i ribe
© 2018 bo.herinhap.ru