Lent: grubi meni za tjedna

Lent: grubi meni za tjednaU proljeće kršćana očekuje veliki događaj - strogu brzo. U ovom trenutku je odlučio da obrađuju, da budemo ponizni u srcu, a manje selektivni - u hrani. Posebno za vas smo sastavili kalendar hrane u Lent - pročitajte izbornika ispod!

Lent: ono što mogu i ne mogu jesti

Osnovni zabrana, distribuirati za svaku od četrdeset osam dana posta - tzv-posta hrana: meso, riba, jaja, mlijeko i mliječni proizvodi. Samo biljno ulje koristi se, u svakom slučaju ne-životinjskog porijekla.

Lent: grubi meni za tjedna

Za ostatak, u skladu sa sljedećim pravilima isporuke:

  • xerophagy. To je, u stvari, upotreba hrane nije termički obrađeni i okusom ulja. Tokom xerophagy jesti kruh, sol, sirova ili ukiseljeno povrće, voće, sušeno voće (grožđice, smokve, suhe marelice, datumi, i tako dalje.), Orasi, med i bilje. Piće, obično samo vodu ili biljne čajeve umjesto uobičajenih čaj, kava i voće kompota.
    Ipak, čak i među kler ne postoji konsenzus o tome onaj koji treba da se pridržavaju takve šeme uzimanja obroka, te da svako ograničenje posebno. Neki smatraju da je u tom periodu i dalje je moguće koristiti kuhano ili pečena povrće, piti uobičajene čajeva. Pored toga, strogost i štednje xerophagy praktikuje uglavnom predstavnici monaštva, a ne običnim laicima.
    Ukratko, takav korak bi trebao biti da se pažljivo, uz konsultacije i pred ovim sa svojim lekarom i ispovjednik;
  • kuhanje vruće hrane bez ulja. Tokom ovog perioda, dozvoljeno da jedu razne pari, pečena, kuvano ili prženo na suvom tiganju jela. Ohrabreni kašu i juhe, posebno gljive, koje su dobro zasićene i obogatiti tijelo sa esencijalnim mikronutrijenata. Uobičajene povrće, voće, bilje, med i orasi su također sastavni obroka;
  • korištenje biljnih ulja i vina. Po pravilu, kao olakšanje je tipično za subotu ili nedjelju. Sve veći broj metoda prerade hrane, može biti vruća.

Međutim, budite svjesni da pretjerano masna, hranjiva hrana se ne podstiče pravila posta. Vino se može konzumirati jednom dnevno i ne više od 200 ml - isključivo za zdravlje. Ohrabriti da piju toplu razrjeđivanje vodom, pa čak i isključenje iz ishrane.

Lent: nedeljni izbornika

Lent: grubi meni za tjedna

Konvencionalnog crkva povelje, posebno strog u kalendaru hrane su prvi i prošle sedmice posta.

prva nedelja

U ponedjeljak, utorak i četvrtak u prvom tjednu se preporučuje da ne koristite hranu. Međutim, kao što je potpuna apstinencija tokom tri dana na mnoge teške, utorkom i četvrtkom možete priuštiti dovoljno da zasititi dio kruh sa soli (oko 350 grama, kao i vode, kvas ili čaj).

U srijedu xerophagy praksa u petak - konzumiraju tople hrane bez ulja i soli. Subota najrazličitije u sastavu proizvoda uključeni u plan obroka - može se jesti kuhano, jela ispod peke, maslac, piti 200 ml vina, po želji.

Drugi - šesti tjedan

Uvjeti za napajanje ovih nedelja su isti i stoga lako zapamtiti:

  • Ponedjeljak, srijeda i petak - xerophagy
  • Utorak i četvrtak - vruće hrane bez ulja
  • Subota i nedjelja - termički obrađene hrane, ulja, vina

Postoje, međutim, nekoliko izuzetaka, ograničena na odmor:

  • Srijeda drugoj sedmici dozvoljeno tople hrane
  • Ponedjeljak treće nedelje - toplog obroka, vina, ulja
  • 4 April (Lazarus subota) je dozvoljeno da se mrijeste, i 5. i 7. april (Cveti i Blagovijesti, respektivno) može jesti ribu

Holy Week

Lent: grubi meni za tjedna

U ponedjeljak i srijedu Crkva preporučuje suhom dijetu, u utorak - praznik Blagovijesti - dozvoljeno jedan obrok koji se sastoji od tople hrane, ulja i vina. Četvrtak omogućuje vruće jelo bez ulja, ali petak je obilježen apstinencija od hrane. U subotu, mnogi vjernici i ne jesti, čeka za Uskrs, ali oni koji nisu dovoljno jaki, mogu jesti kruh sa povrćem i nekoliko sušeno voće.

Naravno, glavna svrha crkve apstinencije - duhovno čišćenje, ali također možete uživati ​​gubi na težini u Lent: režim ishrane, koji su kompatibilni sa kalendarom hrane, naći ćete ovdje. Ako, naprotiv, ne želite izgubiti na težini, su zabrinuti zbog mišićne mase ili hranu za bebe - ići za to link.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dijeta za čišćenje tijelaDijeta za čišćenje tijela
Ono što se može i ne može jesti za vrijeme postaOno što se može i ne može jesti za vrijeme posta
Dijetetskih UskrsDijetetskih Uskrs
Posni dan suhe marelicePosni dan suhe marelice
Post: štete ili koristi?Post: štete ili koristi?
Posta dnevno na čajPosta dnevno na čaj
Sirovom hranom dijetaSirovom hranom dijeta
Christian PowerChristian Power
Kako da se ne izgubi u postKako da se ne izgubi u post
Posna DietPosna Diet
» » Lent: grubi meni za tjedna
© 2018 bo.herinhap.ru