Prehrana u Uskrs sedmice

Prehrana u Uskrs sedmiceU proljeće svake godine dolazi veliki hrišćanski praznik - Uskrs ili Hristovog Vaskrsenja! Kako bi proslavili ovaj dugo očekivani dan obično završava Lent, i ako osoba - vjernik, Uskrs obično dopušta sebi više ukusna jela i pića nego što je bila ranije u toku posta. Međutim, katolički praznik ne znači jesti veliku količinu masnog mesa, slatkiša i drugih visokih kalorija. Stoga je potrebno unaprijed da shvatim kako posmatrati pravilnoj ishrani u Uskrs tjedan i na ono što je potrebno da bi čak i nedjelja odmor.

Završeno Lent - REZERVNI stomak!

Lent traje sedam dana (48 dana), a to je prilično dugo vremena, naše tijelo ima vremena da se navikne na dijetu, koja se uglavnom sadrži biljne hrane i ugljikohidrata. Enzime koji promoviraju prerade hrane, proizvode se u velikom broju, a ako nakon toga "vjerski dijeta" dramatično ići na masnom mesu, mlijeko, ili brze hrane, probavnog trakta može dramatično ne, što je dovelo na kraju do gastritisa i drugih srodnih bolesti! Zaključak: normalna ishrana naviknuti postepeno, a tokom Uskrsa danas se to može učiniti ako se jesti na svojoj dužini.

Prehrana u Uskrs sedmice

Naravno, za svako ljudsko biće sve sam, i period tranzicije će se razlikovati. U prosjeku, restrukturiranje telu treba 7-8 dana, tj, sedmice. Ako imate određene probavnih bolesti, u kojem slučaju ćete morati duplo više vremena - 2-3 tjedana.

Uzorak meni za Uskrs

Prema crkve pravoslavne kanonima, nakon Uskrsa noć (što znači da je noć sa subote na nedjelju), desno od jutra, možete slomiti brzo, to jest, priuštiti više visokokalorična i obroku.

Prehrana u Uskrs sedmice

Dakle, pogledajmo meni za Uskrs:

doručak

U jutarnjim satima, tako da ne boli želudac, potrebno je jesti nekoliko komada torte (npr dijeta) i jedan kuhano jaje. Ako glad i dalje oseća, možete popiti kefir, jogurt i mali sendvič s kuhanim mesom (govedina, piletina)

ručak

Tokom dana je najbolje da probamo malo masti pileća čorba, uskršnje jaje, a drugi - nemasna govedina pržena s povrćem. Za desert: gelom ili kompota sa Kulich.

večera

Riblji paprikaš s povrćem, kao i povrće, voće i bobice.

Osnovna pravila za prelazak na normalnu ishranu su jednostavna:

  • Učinite to postepeno uvođenje namirnica životinjskog porekla jedan po jedan ili u sljedećem obroku
  • Limit u prvih nekoliko dana od unosa soli
  • Ni u kom slučaju ne prejesti!

Prehrana u Uskrs sedmice

Imajte na umu da pržene hrane u Uskrs dana je zabranjeno, ali je dozvoljeno da se krčka, peći i kuhati raznovrsna jela. Je da napusti Tat, chebureks, knedle, ravioli, i bilo koje druge namirnice koje sadrže tijesta i mesa. Također nije preporučljivo jesti sir, vrhnje, majoneza, mlijeko. Povrće možete jesti gotovo bilo kupus i mrkva, tikvice i patlidžan, i trava.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Kako se nositi s iskušenjima praznik gozbe?Kako se nositi s iskušenjima praznik gozbe?
Kako da ne dobiju na težini na karnevalu: dijeta Pancake sedmicaKako da ne dobiju na težini na karnevalu: dijeta Pancake sedmica
Diet "iz dana u dan"Diet "iz dana u dan"
Dijetetskih UskrsDijetetskih Uskrs
Suho postaSuho posta
Dijeta 10: mišljenja, menijeDijeta 10: mišljenja, menije
Spring Diet Savjeti nutricionistaSpring Diet Savjeti nutricionista
Prednosti posta danaPrednosti posta dana
Doček Nove godine: plan priprema za gozbu decembraDoček Nove godine: plan priprema za gozbu decembra
Lent: grubi meni za tjednaLent: grubi meni za tjedna
» » Prehrana u Uskrs sedmice
© 2018 bo.herinhap.ru