Montignac dijeta: Meni za danas i sto proizvodi

Montignac dijeta: Meni za danas i sto proizvodiOvo je jedan od najstarijih dijeta, i, iako sada joj je suprotstavljena mišljenja (na primjer, procjenjuje se da je broj obroka treba povećati, ali porcije su smanjeni), ima puno pozitivnih.

Prema legendi, Montignac dijeta je izumio Montignac ni mali dio za sebe - on je stavio na težini, jer sam bio primoran da prisustvuju poslovnih sastanaka u restoranima. Naravno, sastanci dana bilo je puno, i svaki put su morali da ga imam.

režim ishrane Montignac varirao, ali osnovni princip - asimilirao, prema legendi, autor na teži način - je da ne bi trebalo biti više od tri puta dnevno, a kada se pokreće u skladu ravnotežu ugljikohidrata, to je da konzumiraju hranu sa određenim glikemijskim indeksa.

proizvode stol za Michel Montignac dijeta

Takozvani "sto" Montignac dijeta dijeli hranu na glikemijski indeks na "loš" i "dobro" Ugljikohidrati - ovaj drugi može jesti, ali prvi ne bude. Pored toga, "dobro ugljenih hidrata" - labav pojam. Više detalja ishrana Montignac država koje graniče dozvoljeni indeks - 50, a svi proizvodi u od 50 do 20 mašine je moguće, ali ih treba koristiti odvojeno od namirnice bogate mastima (između načina na koji jedeš dva od ovih vrsta proizvoda treba da prođe nekoliko sati).

Sve sa indeksom manjim od 20 o kompatibilnosti takvih ograničenja i nema vremena.

također u "sto" nema mesa i neke druge proizvode - to je normalno. Montignac dijeta za mršavljenje za ovim stolom se uzimaju u obzir samo sadrži ugljikohidrata hrane.

Više od 50 ("loš")Banane, slad, kukuruz, bijeli kruh, čokolada, bijela riža, repa, keksa i kolača, glukoze i šećer, kokice, kukuruzne pahuljice i musli sa šećerom, medom, pire krompir i pržene i pečene dinje.

Manji ili jednak 50 ("dobro"Ali sa rezervom na korištenje): Heljde, grašak, smeđa riža, grah, tamna čokolada, mlijeko i mliječni proizvodi, sušeni grah, voće (svježe i konzervirane bez šećera), brašna tjestenina obrok, zobene pahuljice, raženi kruh.

Manje od ili jednako 20 ("dobro"): Paradajz, zeleno povrće, gljive, limun, soja, fruktoza.
Montignac dijeta recepti su opsežne i ne zahtijevaju osim verifikacije proizvoda na stolu i njihovu kompatibilnost ograničenja.

Montignac dijeta meni za tjedan

Od dijeta se odvija u dvije faze, na njihov meni je drugačiji. Ali, doručak u obe faze treba da bude najgušće obrok - to je lakše i večera - najjednostavniji.

Napomena - sve to ima indeks više od 50, to je nemoguće spojiti u jednom obroku s namirnicama koje sadrže lipide (meso, na primjer, ili ulje). Potpuno eliminirati šećer i alkohol. Određene stroge ne meni, ali morate slijediti preporuke.

Prva faza menija za sedmicu za ishranu Montignac:
Doručak mora sadržavati voće i više proteina i vlakana: sir, tost smeđe kruh, možete zaglaviti bez šećera, ostalih mliječnih proizvoda (kao što je jogurt). Na ručak trebali bi dobiti proteina i lipida (meso, riba, perad, soja, sir, jaja) - dodajte jogurt ili sir. Uz večeru - proteini + ugljikohidrati - povrće ili perad, može biti u ishrani riba.

U drugoj fazi (stabilizacija) Michel Montignac dijeta:
Manje strogi. Dozvoljena alkohol u vrlo malim količinama, može imati dio veći nego u prvoj fazi.

Ukusnih recepata za ishranu Montignac

Recepti za ishranu Michel Montignac ne razlikuje s nešto posebno: kuhati onako kako želite, glavna stvar da se držimo "podjela" i imajući na umu indeksa. Na primjer:

- Piletina u sosu sa gljivama:
Uzmite pileća prsa, lagano tukli sa nje, četka s mješavinom soli i papra, sipajte jogurt nemasni bez šećera i staviti peći u standardnoj temperaturi. Kuhati gljive i izrezati ih, a zatim pomiješati sa sitno sjeckani paradajz ili pritiska. Uklonite piletina spremnosti i dodati da je mješavina od gljiva i rajčice.

- garniraju druga jela:
Pecite patlidžan i paradajz u rerni, kore i brzo. Dodajte luk i ljekovitog bilja, malo drobljenog češnjak i maslinovo ulje. Prilog je spreman!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Na dnu moraNa dnu mora
Službene medicine ili folk? Šta odabrati?Službene medicine ili folk? Šta odabrati?
Metode Montignac dijeta - revoluciju u svijetu dijetaMetode Montignac dijeta - revoluciju u svijetu dijeta
Mali kućanski aparati kao nezaobilazan asistent hostesaMali kućanski aparati kao nezaobilazan asistent hostesa
Kuhinjski začiniKuhinjski začini
Glikemijski indeks namirnicaGlikemijski indeks namirnica
Autor sistem mršavljenja "ljepote"Autor sistem mršavljenja "ljepote"
Salata "crveno-bele"Salata "crveno-bele"
Dijeta "ne jede" Maya PlisetskayaDijeta "ne jede" Maya Plisetskaya
O tome kako sam izgubio težinu bez povratkaO tome kako sam izgubio težinu bez povratka
» » Montignac dijeta: Meni za danas i sto proizvodi
© 2018 bo.herinhap.ru