Mediteranski riža

Mediteranski rižaSvaki put kad razmišljam o meni Nove godine je bilo najteže mi je da odluče šta će kuhati kao glavno jelo. Ako salate i predjela odlučiti nije tako teško, u korist interneta uvijek pri ruci, evo kao glavno jelo, iz nekog razloga, svi žele da vide samo krompir i ništa drugo, tradicija, što možete učiniti.

A pošto ja i moja djevojka pokušavaju gledati svoju težinu, krompir nije ono što želimo da vidimo na stolu odmor. U tom smislu, ja bih da eksperimentišu, da bi nešto originalno i istovremeno, velikodušni i ukusno. Stoga, u očekivanju praznika, odlučio sam da pokušam da kuhati rižu u mediteranskom stilu.

Dakle, za pripremu ovog jela potrebno je:

- Rice - 300 g - Uzeo sam posebnu vrstu "Basmati", ali to možete učiniti uobičajene "dug".
- Morski plodovi - 0,5 kg - može odmah uzeti "Morskoy koktel" ili pojedinačno kupiti smrznute dagnje, hobotnica-beba škampi i lignje
- Koncentrat rajčice - 100 grama
- Mali crni luk i mrkva pola
- limun četvrtine
- Bank of grašak u konzervi
- Sol, kurkuma

Odmah treba napomenuti da je osnova ovaj recept je tradicionalni španski paella, ali postoji više pržena riža, mi ćemo ugasiti kao što je slučaj sa pilav. Dakle, prije svega, sat vremena prije početka kuhanja, sipajte rižu sa vodom i stavite odmrznuti morskih plodova. Nadalje, kada nastaviti direktno kuhanja odmah provri vode u vodu na, sipati u čašu pola kašičice kurkume i napunite vrelom vodom tako da je dobro prisutan.

Mediteranski riža

Sada, na kraju, možete početi kuhanje. Prvi korak je da se sipa debelih zidova duboko tiganj maslinovo ulje i zagrijati ga. Onda u samo nekoliko minuta na visokoj temperaturi, pržite u ulju i morskih plodova (ne preteruj, inače oni postaju gume), povući i deponovan u odvojenoj posudi (ostavite ulje u tiganju). Ako nije dovoljno ulja da se na vrhu se malo više, ali za sada se grije - fino cut luk i tri mrkve, a zatim ih poslati na posudu. Gledajte pažljivo luk stekao transparentnosti, ali nije postao zlatni, čim se to dogodilo, dodati pirinač. Sve dobro promešati i pržiti nekoliko minuta, riže nauljiti sa sokom od morskih plodova.

Sljedeći korak u Sl dodavanja vode sa rastvorenim i kurkuma ključalu vodu, tako da je riža u potpunosti pokriven sa tečnošću sloj oko centimetar. Smanjuje gas do umjerena i poklopac poklopac. Sada možete odmoriti malo - paprikaš riža je potrebno 20 minuta. Ako je voda koju isparili ranije, ne brinite, samo sipajte malo kipuće vode.

Prešli na posljednji korak - dodati u rižu paradajz paste, dobro promešati i sačekati da voda ne ostane u tiganju. Kada se to dogodi, isključite plin, dodati plodove mora i grašak, a zatim sve dobro promešati, zatim raširen kriške limuna na vrhu (ovo će dati riže lijepo citrusa okus), pokriti s poklopcem i čekati još deset minuta da naš obrok mali poklon. To je sve.

Mediteranski riža

Recept ispalo prilično dugo, ali, u stvari, cijeli proces kuhanja traje manje od sat vremena. Lično, volim ovo jelo, jer se ispostavilo mnogo, dovoljno hrane, pa čak i veliki kompanija, dok je nije štetan i priprema se za relativno brzo i jeftino. Pa, moji prijatelji i porodica mi se za dobar ukus. Želim vam prijatno i sretan praznike.

Autor: slava

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Odjeća za mršavljenje i oblikovanje telaOdjeća za mršavljenje i oblikovanje tela
Recepti dijeta MaggiRecepti dijeta Maggi
Dijeta juha dijetaDijeta juha dijeta
Dukan Dijeta ReceptiDukan Dijeta Recepti
Cikla salataCikla salata
Doček Nove godine: plan priprema za gozbu decembraDoček Nove godine: plan priprema za gozbu decembra
Izabrane povrće sa mesomIzabrane povrće sa mesom
Božić kostime godine žuta tigarBožić kostime godine žuta tigar
Kako kuhati rižu u parobrodKako kuhati rižu u parobrod
Odmor iza: kako izgubiti na težini i očistiti tijeloOdmor iza: kako izgubiti na težini i očistiti tijelo
» » Mediteranski riža
© 2018 bo.herinhap.ru