Korisni svojstva cimeta

Korisni svojstva cimetaMnoge namirnice koje skoro svaki dan može se koristiti u pripremi različitih jela, zapravo je veliki pomagač u zarastanje raznih bolesti i bolesti. Cimet - jedan od ovih proizvoda. U kuhinji se obično koriste kao začini, začini, ali ipak se može koristiti kao sastojak lijekova narodnoj medicini.

Koristi od cimeta i meda - za lečenje gubitak tijelo i težinu

Ovaj začin je poznat kao vrlo dobro pomaže u smanjenju apetita. Zašto? Činjenica je da je zbog to što je više moguće smanjiti nivo glukoze u krvi. Možda to ide bez rekavši da je veoma korisno, posebno za dijabetičare. Dovoljno je uzeti pola kašičice ujutro i cijeli dan možete osjećati ugodno bez uplitanja sa određenim simptomima dijabetesa. Osim toga, začin je dobra za sve ostale koji nije bolestan sa bolesti.

Tokom jutarnji obrok u čaj (zeleni ili crni), kavu ili sok, također možete dodati malo cimeta začina. Ali, sve vrste peciva, kolača i drugih pekarskih proizvoda, koji sadrži ovaj začin, vrlo nepoželjno za upotrebu i može biti samo štetno za vaše zdravlje i figuru, jer visok sadržaj masti i ugljikohidrata u ovih namirnica "ubija" sve korisna svojstva. Najbolja opcija - jesti žitarice ili kravlji sir sa začinskim.
Korisni svojstva cimeta

Ostale korisne funkcije

  • Ona preporučuje njegova upotreba za bolesti respiratornog trakta
  • U hronične prehlade, gripe
  • Ako postoje problemi sa crevima
  • Snižava holesterol i rizik od srčanog udara (pod uslovom da svakog jutra trebate koristiti začin kruh)
  • Mnogi koji ne predstavljaju posebnu opasnost, bolest već dugo bila tretirana sa dodatkom meda začina

S obzirom na poslednje tačke: da, u prošlim vremenima, med je uvijek koristi u razne bolesti. A ako se dodaje cimet u prahu, a onda je droga bila u obzir još više savršeno. Naravno, u današnjem vremenu treba shvatiti da takva mješavina ne može biti "recept za sve bolesti", a ne biti u mogućnosti da bude zamjena za lijekove tradicionalne medicine, već kao pomoćno sredstvo i koristi čak iu liječenju nekih bolesti koje se odnose na srce.
Korisni svojstva cimeta


povreda

Pregledali smo korisnim svojstvima, ali sada ćemo učiti o štetnim. O osiguranju od doktora, uključujući i nutricionisti, cimet je korisno za gotovo sve ljude, ako se konzumira u umerenim količinama, čak i svakodnevno. Optimalna doza je već gore opisano: žličicu čaja i kruha. Međutim, sljedeće kontraindikacije:

  • glavobolja
  • visokim temperaturama
  • Visok krvni pritisak, hipertenzija
  • Kompatibilna sa droge kao što su aspirin i bilo koji drugi u stanju protiv zgrušavanja krvi
  • Trudnice (postoji značajan rizik da pobačaj)
  • starije osobe
  • Krvarenje: spoljnih i unutrašnjih
  • Nervoza, ozbiljan stres
  • Idiosinkrazija, alergija

Napomena: Cimet sadrži jedan vrlo neprofitabilnih supstanca zove kumarin. U isto vrijeme, treba biti u stanju razlikovati kvalitetan proizvod od svojih jeftinijih kolega: prvi je vrlo malo kumarin, ali u drugom - ogroman. Nego što je puna? U visokim dozama, supstanca krši jetru, uzrokujući jake glavobolje, pa čak i izaziva razvoj hepatitisa i raka. Međutim, bojim se začini ne treba. Korištenje svoje neprocjenjive vrijednosti i šteta je praktično nemoguće za razumnu potrošnju.

Recepti za mršavljenje pića

Korisni svojstva cimeta
Predložene recept pripremljen, obično prije spavanja (voda se može koristiti umjesto crnog ili zelenog čaja):

  1. Moramo da med i cimet u sljedećem omjeru: 1: 2
  2. Pour začin sa toplom vodom (čašu).
  3. Nakon 30-40 minuta, dodajte med i ostaviti preko noći u frižideru
  4. U jutarnjim satima popiti pola piće u večernjim satima prije odlaska u krevet - odmor.

Konstantna upotreba čaja uz dodatak začina i pića, gore opisani, pomoći će vam u kratkom roku dobiti vitkog stasa i riješi štetnih materija u crevima i tijelo u cjelini.

Cimet i med za mršavljenje: recenzije

Irina, 32 godina. Ja cimet kao što se nije baš vjerovao super sredstvo za mršavljenje. I izgubiti na težini na to nije. Počela težina prije praznika na dijeti, a sada ne da se ponovo bolje da i ne dobije nešto iz koje otarasila ujutro i navečer, pio čaj s cimetom i medom, ponekad crne, ponekad zeleno, ukus volim čaj tart dobiva, ja cimet, posebno lepinje ljubavi. Sada sam se apsolutno ni na koji način negiraju, jede kao i obično, bez ikakvih ograničenja, i piti ovaj čaj, smršala ne vrati, masa vrijedan. Tako da izgube težinu ne znam, ali ja stalno uklapa u ovaj čaj upravo onako kako je to moguće.

Katerina, 24 godina. Volim sve mlade žene su vrlo osjetljive stav prema njihovu ličnost i pokušati zadržati istu težinu. Međutim, ponekad svakako "nosi". Piti cimeta sa medom - dobra opcija da se vrati u formu za mene, jer imam nizak krvni pritisak i normalnu ishranu patim loše, i cimeta je poznata "To daje živahnost". Vidio sam ovaj čaj s cimetom i medom ujutro na prazan želudac, a tokom dana prije jela. Cimet i dalje kuca dobar apetit, posebno u kombinaciji sa medom. Kao rezultat toga, tjedan dana se vraća na 5 kg, s tim da ne zloupotrebljavaju grickalice u večernjim satima. Sa prosječne težine 57 kg, ovo je odličan rezultat.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Pet za produženje mladosti proizvodaPet za produženje mladosti proizvoda
Korisni svojstva kimaKorisni svojstva kima
Cimet za mršavljenjeCimet za mršavljenje
Kurkuma za mršavljenjeKurkuma za mršavljenje
Cimet: korisna svojstvaCimet: korisna svojstva
Đumbira i cimeta za mršavljenjeĐumbira i cimeta za mršavljenje
Cimet sa jogurtom za mršavljenjeCimet sa jogurtom za mršavljenje
Cimet za mršavljenje: aplikacije, recepti, recenzijeCimet za mršavljenje: aplikacije, recepti, recenzije
Ukusna, aromatična i zdrav: jabuke sa cimetom za mršavljenjeUkusna, aromatična i zdrav: jabuke sa cimetom za mršavljenje
Maska za kosu sa cimetomMaska za kosu sa cimetom
» » Korisni svojstva cimeta
© 2018 bo.herinhap.ru