L-karnitin (L-karnitin)

l-karnitinL-karnitin ili L-karnitin (elkarnitin) - supstanca koja se koristi za sagorevanje masti u amaterske i profesionalne fitness. U svom prirodnom stanju se proizvodi u jetri čovjeka. Međutim, to zahtijeva uravnoteženu kvalitetu ishrana bogata proteinima životinja. Stoga dijeti se često savjetuje da dodatno koristiti L-karnitin u kapsulama ili kao piće.

Sadržaj:


L-karnitin MRŠAVLJENJE: KOMENTARI I CIJENE

L-karnitin (L-karnitin)

Neki proizvođači dodataka prehrani karnitinom obećanje gubitak težine od 5-6 kilograma mjesečno, zatezanje mišića i povećanje vitalnosti. Sudeći po reakcijama onih koji su aktivno ga koristi, ta obećanja nisu daleko od istine.

Ali, koliko karnitin droge? To treba odmah reći da L-karnitin kao sredstvo za mršavljenje može biti skupo. Na tržištu danas mnogi droge karnitinom iz jeftin, košta oko 10 $ po kursu, do "elite" od 50-100 USD pa čak i više. Nažalost, nisu svi potencijalni kupci tačno znaju kako da karnitin za mršavljenje i da li je vrijedno rade.

L-karnitin MRŠAVLJENJE: Recenzije

L-karnitin MRŠAVLJENJE: Hoće li rezultat?

Prije nego što kupite još jedan "mogu dijete", pogledajmo kako se rukuje L-karnitin. Previše previše savjesno proizvođači reklamiraju tvrde da je ova supstanca je od suštinskog značaja za spaljivanje masti, a samo oni koji se bave sportom bez njega jednostavno ne može učiniti.

L-karnitin (L-karnitin)

U stvari, minimalni iznos karnitina, koji je neophodan za normalan metabolizam lipida se proizvodi jetra, čak i ako ste na strogoj dijeti. Znanstvene studije podržavaju efikasnost L-karnitin za spaljivanje masti ne dokazuje da bez procesa u organizmu "neće ići".

Možda neko koji su jeli meso i jaja ima dovoljno prirodnih resursa za proizvodnju karnitina u tijelu. I u tom procesu smanjenja masnog tkiva važnije je negativan saldo energije, a ne iznos karnitina.

Jednostavno rečeno, stari zastarjele način - fat burner "jedu manje, potez više" je efikasniji od karnitina. Ali reći da je L-karnitin - potpuno beskorisno kupovina ne vrijedi. Ova supstanca je zapravo u stanju da "restrukturiranje" tijelo u sagorijevanje masti režim i dati vam više energije za sport. Samo da se postigne ovaj efekat, morate uključiti program mršavljenja aerobnog vježbanja.

Naučnici su dokazali da je gubitak težine se postiže samo oni koji uzimaju L-karnitin za posebne sheme. Fitness dijeta i redovno vježba u kombinaciji sa ovom lijekova - mogu vam pomoći da izgubite težinu. Nedvosmislen "nužno" protiv karnitina mogu reći samo stroge vegani, jer je njihova hrana je apsolutno nema prirodnih resursa za njegovu proizvodnju. Ako ne promijenite način rada i samo piti karnitin, samo tonik efekt može postići. Pa kako onda izgubiti na težini neće zavisiti od količine karnitina, ali na kvalitetu vašeg fitness programa.

L-karnitin: Uputstvo za upotrebu PREPORUKE ZA ISHRANU

L-karnitin (L-karnitin)

Prijem L-karnitin u mnogim dijetama se smatraju "opasnim" ili "opasno". Takvo mišljenje je razvio u ljudi koji vjeruju neki od aditiva koji se koriste u profesionalne fitnes, doping i zla.

Jedina nuspojava koje bi mogle biti zainteresirani za gubljenje težine ženski - L-karnitin značajno povećava apetit. Stvar je u tome što ubrzava metabolizam u mirovanju, što znači da više ne troše energiju. Ono što želite jesti više prirodno. Zbog toga, mnogi proizvođači dodati priprema - fat burner dijetalnih vlakana, ili ekstrakt Hoodia kaktus da bi se lakše pratiti dijeti i za korištenje karnitina.

Međutim, povećanje apetita može se izbjeći korištenjem pravo shemu. Dakle, bilo bi bolje da u vrijeme uzimanja ovog dodatka možete odbiti od uobičajenog niskokalorična ishrana u korist tzv fitness dijeta. Podsetimo opštim pravilima:

  1. najmanje 1 g proteina na 1 kg tjelesne težine;
  2. pet obroka, svaki težine nije veći od 300 g;
  3. minimum jednostavnih ugljikohidrata, non-rafinirani šećer, slatkiši i alkohol;
  4. ograničavajući unos masti do 60 grama dnevno, radije - mononezasićene masti;
  5. velike količine voća i povrća u ishrani;
  6. kalorija nije manjim brojem bazalnog metabolizma plus 300-400 kcal / dan. (Prosjek za ženu težine 65 kg je 1700-1800 kcal).


L-karnitin MRŠAVLJENJE: KOMENTARI mršavljenje i režim treninga

L-karnitin (L-karnitin)

Ako želite brz i bezopasan za smanjenje težine, potrebno je revidirati režim treninga.

  • Prije svega, morate potrošiti 2-3 snagu treninga tjedno, dok je radio na "izdržljivosti", to jest, sa velikim brojem ponavljanja i male težine.
  • Nadalje, trebalo bi organizirati 3-6 kardio tjedno, različite njihovo trajanje (20-60 min) i intenzitet.

U ovom slučaju, trebat će vam oko 1.200 mg karnitina dnevno. Najbolje od svega, ako se često koristi u obliku kapsula prije jela, a oko polovine (500-600 mg) prije vježbanja, oko pola sata.

L-karnitin (L-karnitin)

U pregledu, korisnici često kažu da ima smisla koristiti okupacije Liquid L-karnitin, kao bočice imaju gotovo svi proizvođači sportske ishrane.
Dakle, shematski svoj "odnos" sa karnitinom će biti kako slijedi:

  • 200 mg prije doručka, uzmite 20 minuta;
  • 200 mg prije ručka;
  • 200 mg na užinu;
  • Uzmite 600 mg prije treninga.

Na recepciji L-karnitin treba ograničiti upotrebu kofeina i guarane, jer karnitin ima stimulativni učinak. U svakom slučaju, ako imate zdravstvene probleme, neophodno je da se konsultuje sa svojim lekarom.

I ne zaboravite da je bolje da kupi L-karnitin u sportske prehrane trgovinama.


L-karnitin: recenzije

Anastasia, stara 22 godina. Vidio sam da El karnitin uzima prije svakog treninga, moja djevojka prijatelj, s kojim idemo na fitnes. Ja sam je bilo dobro, ali moja težina nije u žurbi da ode. Vidjevši njene vitke forme, i ja počeo da se El karnitina. Ali, ja sam ispred recepcije, naravno, počeo sam da saznam o čemu se radi. Naučila sam da karnitin - je supstanca koja se proizvodi u našem tijelu. To znači da je bezopasan. Uzeo 2 tjedna, 4 puta dnevno. Prije treninga utrostručio doze. Tokom tog vremena, izgubio sam 3 kg. Na fitness u isto vrijeme sam bio samo 2 puta nedeljno po sat vremena. Sama hrana nije znatno ograničena. Slatkiše i peciva, naravno, nisu jeli. Mislim da je zbog ubrzanja metabolizma, izazvane lekovima - težina je počela da opada.

Polina 30 godina. Sportski posebno ne učine, za razmazim trčanje jednom tjedno ili simulatora. Sjesti na dijeti za mene je lakše i više zgodan. Pokušao sam da sjediti na ugljenih hidrata bez - rezultat - 1 kg tjedno. Za mene, to nije dovoljno. Sestra savjetuje da piju L-karnitin. Pokušao sam da pije tečnost El karnitin za 10 dana na prazan želudac. Osim toga, radi jednom nedeljno. Snaga se nije posebno ograničena, pa, osim da je u noći jede. 3 kg ostavio praktično sami bez puno naprezanja. I dalje pijem. Sestra zahvalan joj, ja ne znam šta je to - L-karnitin. Želim da probam različite vrste u budućnosti, dok je studirao informacije.

Posebno za AzbukaDiet.ru - fitnes trener Elena Selivanova


https://azbukadiet.ru/2011/07/30/l-carnitine.html

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dijeta pilule GoldlineDijeta pilule Goldline
Dijeta pilule bombaDijeta pilule bomba
Tenis i squash tereni, kao vježba za mršavljenjeTenis i squash tereni, kao vježba za mršavljenje
Tea "pohudin"Tea "pohudin"
Gubitak težine: 6 lipo, lipo 6x i L-karnitinGubitak težine: 6 lipo, lipo 6x i L-karnitin
Sportske ishrane za mršavljenjeSportske ishrane za mršavljenje
Kafa "Lose Weight u Week"Kafa "Lose Weight u Week"
Ishrana nakon treninga kao što bi trebao biti?Ishrana nakon treninga kao što bi trebao biti?
Turboslim - mršavljenje i čišćenjeTurboslim - mršavljenje i čišćenje
KarnitinKarnitin
» » L-karnitin (L-karnitin)
© 2018 bo.herinhap.ru