Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis

Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis№6 dijeta je vrsta ishrane tretmana ishrane i dodijeljen uglavnom za sljedeće bolesti: akutni oblik nefritisa, hronični nefritis, giht. Obično dijeta propisuje doktor o trećem ili četvrtom sedam dana nakon početka liječenja. Glavni cilj ovog paketa je da pruži blagi pupoljci režim potrebno materije, i da se povuku sve štetne produkata metabolizma.

Šta mogu jesti kada dijeti broj 6

  • Kruh - praktično sve svoje tipove: raž, bijela, pšenica
  • Prva predmeti: juha, juha, kiseli krastavac, juhe, vegetarijanac, juhe, voća, cikle i mlijeko juha
  • Meso - samo malo masti sorti ribe. Preporučuje se koristiti maksimalno 2 puta tjedno
  • Gotovo sve povrće i voće, bobičasto voće: svježe i kao džemovi, čuva ili džem u ribani obliku, itd Korisni tokom dijeti 6 organizirati neku vrstu "syroedny" poste dan, u kojem morate jesti samo sirovo voće, bobičasto voće i povrće
  • Svaki dan, jesti kuvano jaje
  • Žitarica jela, tjestenine, ali je broj tih proizvoda treba svesti na minimum
  • Zeleni (kopar, peršun), ananas, paradajz umaka ili kiselo
  • Maslac, mlijeko, jogurt i fermentirani pečena mlijeko, svježi sir, kiselo vrhnje
  • Mineralna voda, biljno ulje, čaj (slaba jačina) sa mlekom, kao i preporučeno čorba kukova

Ono što vam je potrebno da se isključe

  • Jetre, pluća, bubrege, kobasice i njegove varijante, bilo dimljeni proizvodi, haringa u bilo kojem obliku pripreme, razne konzervirano meso ili ribu, divljač, začinjena jela i juhe od gljiva, mesa ili ribe
  • Organska kava, kakao i jak čaj
  • Spanać, zelena salata, hren, crni papar, grah, grašak, maline i brusnice, senf, rabarbare, smokve
  • Češnjak, luk, rotkvice, povrće kiseli bilo kojem obliku, kao i mineralna voda koja sadrži natrij

Dijeta 6 - Primjer meni za tjedan

Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis

Ako se giht Preporučuje se da meni dijete, dizajniran za nedelju dana.

Prvi dan:

Za doručak: kruh i maslac, salata, kiselo vrhnje, slabi čaj s mlijekom i sirom

Za ručak: heljda kaša, sok, kajgana.

Pre večere (2-3 sata ranije): prženi krumpir, juha-vegetarijanski sa povrćem, meso i voće kompot sa mrvice

Za večeru: ćufte, povrće, sir, puding i makarona tepsija

Prije odlaska u krevet: piju mleko lepinja

Drugi dan:

U jutarnjim satima na prazan želudac da se malo bujona kukova. Zatim, nakon sat i pol da jede tečnost kašu s mlijekom, piće i mlijeko. Nešto kasnije, popije oko 200 ml soka.

Za ručak: juha od naribanog povrća, puding od mlijeka, oko sat vremena popiti čašu soka od šargarepe.

Za večeru, kuvati pirinač kašu (kao što je zob - da mlijeko) i kompot od voća. U 9 ​​sati popiti čašu kefira, a prije odlaska u krevet - čaj bez šećera i mlijeka.

Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis

Treći dan:

Za doručak: povrća salata, začinjena biljno ulje, čaj, puding od mrkve i jabuke, kao i meko kuvano jaje. Nakon - uzeti Ukuvano ruže kukova.

Za ručak: pljeskavica krumpir, mlijeko juha s tjesteninom, žele, kao i jabuke.

Večera: povrće punjena rižom i čaj od sira, i kasno noću: ukuvano mekinje (pšenica).

Četvrti dan:

Doručak: ukuvano ruže kukova, repe salata sa suvim šljivama. Onda na kafu (naravno, slabi!) I jedite meko kuhano jaje.

Ručak: tjestenina sa sirom, zobena kaša juha, mlijeko, pljeskavice od mrkve, morate sipajte kiselo vrhnje i čaj. I popiti malo voćnog soka

Večera: Pečena šljive u pećnici sa krem ​​sir ili svježi sir knedle i čorba kukovima.

Prije odlaska u krevet popiti čašu kefira.

Peti dan:

Za doručak: kava, jabuka i salata repe s vrhnjem. Osim toga, čak iu jutarnjim satima da će biti korisno da jede pržena jaja sa paradajzom i bilo svježe voće.

Za ručak: povrće paprikaš sa govedina kuhani, okroshka i slaba čaj sa limunom.

Za večeru: salata od krompira, sotirani kupus sa pavlakom sos, a slabo pivo čaj s mlijekom

U kasnim večernjim satima kuhati mekinje, kuvar i odvod, piće, najviše, pola šolje.

Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis

šesti dan

Preporučuje se da se uradi dan posta, i nekoliko puta na dan jesti 100-120 grama sira, jogurta i piti prije spavanja.

Sedmi dan dijeta №6

Doručak: zobene pahuljice, salata, čaj ili kava s mlijekom. Kompot od voća i kajganu sa voćem

Večera: bilo koje jelo od kuvana govedina, cikle juha, kupus i voćni žele.

Večera: Beet, torti od sira iz kravljeg sira, čorba kukova, i repa, punjene rižom i kriške jabuke.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dijeta za zatvorDijeta za zatvor
Dijeta 13 stoDijeta 13 sto
Dijeta 10 stoDijeta 10 sto
Dijeta šarmerDijeta šarmer
Dijeta №6Dijeta №6
Dijeta za PevznerDijeta za Pevzner
Hepatitis CHepatitis C
Dijeta Tabela broj 9: opis, meniDijeta Tabela broj 9: opis, meni
Dijeta za jetruDijeta za jetru
Dijeta za hronične holecistitisDijeta za hronične holecistitis
» » Dijeta - sto broj 6: meni, detaljan opis
© 2018 bo.herinhap.ru